Laptopy do 1000 zł – czy warto je kupować?

Od 1000 zł do 10000 zł. Taka mniej więcej może być rozpiętość cenowa między dostępnymi obecnie laptopami. Oczywiście, tych modeli w najwyższych cenach nie kupimy w zwykłych sklepach komputerowych. Tego rodzaju laptopy konstruuje się dla klientów indywidualnych, na ich specjalne zamówienie. Laptopy do 1000 zł bez problemu znajdziemy w sklepach stacjonarnych i internetowych i wiele jest powodów ku temu, by takie laptopy kupować.

Czy laptop do 1000 zł może spełnić oczekiwania?

Laptop do 1000 zł, podobnie jak ten za pięć czy dziesięć tysięcy, może spełnić oczekiwania. Bo jeśli nie są one zbyt wygórowane, to jest to jak najbardziej możliwe. A takie małe wymagania, względem sprzętu komputerowego, ma obecnie wiele osób. Najczęściej są to osoby, które decydują się na najtańsze notebooki, bo potrzebują ich jedynie do tego, by za ich pomocą korzystać z Internetu. I w takich właśnie sytuacjach najtańsze laptopy sprawdzają się doskonale. Nadają się też do nauki i do pracy.

Parametry techniczne laptopu do 1000 zł

Laptopy do 1000 zł nie są urządzeniami o ogromnych możliwościach. Ogranicza je budowa. Na takim laptopie nie odtworzymy nowej gry komputerowej i prawdopodobnie niemożliwa będzie na nim praca, jaką wykonuje na przykład grafik czy projektant. Ale taki laptop sprawdzi się w innych sytuacjach. W takich, gdzie jego poszczególne elementy nie zawiodą. Laptopy do 1000 zł najczęściej są urządzeniami o następujących parametrach technicznych:

  • Zintegrowana karta graficzna,

  • Pamięć RAM, maksymalnie do 4GB pojemności.

  • Błyszczące wykończenie matrycy. Bardzo rzadko można znaleźć matowe matryce w tak tanich laptopach.

  • Procesor Intel Celeron i ADM E-series.

  • Dysk twardy. W takich tanich laptopach montuje się najczęściej dyski HDD od pojemności od 320GB do 1000 GB. Istnieje możliwość zamontowania dysków SDD, jednak wykorzystuje się to sporadycznie.

  • Rozmiar ekranu. W takim przedziale cenowym można kupić laptopy, gdzie przekątna matrycy wynosi nieco ponad 11 cali i kończy się na 15’6 cala.

W wielu przypadkach jest tak, że laptopy do 1000 zł są wykończone niższej jakości materiałami. To jednak nie ma wpływu na ich działanie. W wielu przypadkach taki laptop sprawdzi się. Może być pierwszym komputerem dla dziecka, czy takim urządzeniem, z którego korzysta się podczas prostych prac biurowych. Dla osób, które chcą mieć urządzenie do przeglądania Internetu, tanie laptopy do 1000 zł mogą być wystarczające. Kiedy względem laptopu ma się większe wymagania i oczekiwania, to urządzenie za 1000 zł może okazać się zbyt słabe.

Dodaj komentarz